E verifikuar

Pershendetje

 • Gjilan
 • Kuvendi komunal
 • 28.05.2012

Un jam nga Gjilani por perkohsisht ne Zcicerr kam per te shtuar diqka lidhje me Kryetarin e Gjilanit Qemajl Mustafa se ende ne Gjilan ne lagjen Dheu i Bardh ska ber as kanalizimin as rrugt e pa asfaltur ende ne shekullin 21 kur vie ne pushim ne merzitet rruga me balt per te dal ne qytet flm per mirkuptim

Komentet

 • kreni 2012-06-08 17:01:19
  Un JAM NGA GJILANI KAM DESHIR TA PYS KRYETARIN E KUMINES SE GJILANIT QEMjl mustafen se kur do ndereqt kanalizimi qe shkon per gavran ma tu tje me duket se i thuni lumi mirush por nuk e dije bash mir a keni fjalen per qet qe shkojn ujrat e zeza ne ter qytetin ne gevaran per rreth ju hin uji mreda njezve edhe prej eres nuk rrihet as jash e as mrenda ---AHT KAN Ma mir mu morr me gjana shka jan me ransi mu ndertue se per shembull me shpenzue naper parqe ose per nji or qe e ikishit villua ta ndertoni ne qytet pa nevoj qe nuk u dasht hiq ma mir vetni popllin kur nuk dini vet shka ju nevojitet popllit qi i kan hallet e kqija e shum e shum tjera ishalla zoti i ndihmon kta njerz se per juve krejt kan me vdek as ne spitale nuk kan ku me shkue pa pasterti e madhe a spo ju vjen tup pa kurfar oganizimi e ju po doni me shku ka evropa hala kerkun jeni se nji here duhi mu pasuru per veti e tani shka tju jesin me punue. poflas tash per spitelt ne gjilan pa pasterti ku jeni pse nuk ka njez qe i kshyrin kto pun ti shakan une valla qaty po flas per spitlet ne gjilan krejt i kisha qit prej pune deri sa tkishin punue si duhet e me majt pasterti si duhet qather i kisha majten ne pun. falenderit se dri neser dut me shkrujt po nejse une vetem ju shkruj se ju apet i boni ato te juvet si doni.---- edhe kisha dasht me pa nji pytje nqoft se dini me ma spjegue se shtepit qe jan na gjilan qe 30 vjet edhe qe pagujm tatim per shtepia ose pron nomal se per para kan than than se kush i ka matoti ma nuk duhet mej qiten per miveti se ato jan direk te aj pronar qe pagun tatim por dikush thot se duhet gjdo pronar pronen e vet me qiten per mi veti a asht e verrtet edhe shka duhet per tu bae qe te kryret kjo pun e prones.falenderit e diten e mir
 • selvije 2012-06-05 23:07:19
  pyes kryetarin e komunes qemajl mustafen a eshte ne dijeni lidhur per banesat ne lagjen bonjanin me saktesisht banesat e simpos te cilat jan pa kulme vetem jan te izoluara nga pronaret e banesave te cilat rrjedhin nga te reshurat katet e larta edhe naj dit do te behen te pa banuara uji ka arrit deri ne katet e para e podrumet mbushen perplot kemi kerku ndihme ne komun jemi anku por kot ma e keqja qe na mesojshin si ti izolojm ma mir e lus kryetarin qe le te nderrmerr diqka lidhje me ket problem se ku flejn femijet tan ne shekullin 21 me te vertet eshte rrenqethse po ja kujtoj adresen banesat e simpos rruga xhavit ajvazi sh/14 na ndihmo kryetar se me te vertet je i mrekulluashem flm per mirkuptim
 • selvije 2012-06-05 16:53:26
  Desha ta pyes kryetarin se a eshte ne dijeni se banesat ne lagjen NN ma saktesisht banesat e simpos rruga NN.. kane probleme me rrjedhjen e ujit nga te reshurat atmosferike te cilat jan pa kulme vetem me izolim qe eshte ber prej vete pronareve te banesave.. kemi qene shume here ne komune per mu anku por kot. Ma e keqja eshte se ata po na mesojne se si duhet ta bejme izolimin.. por zgjidhja e vetme eshte qe ta parandalojme rrjedhjen e ujit.. eshte vetem mbuloja me kulm Lusim kryetarin e komunes qe te nderrmerr dicka ne lidhje me kete problem.. qe e kane qytetaret e lagjes. Ju flm per mirkuptim

Lini koment

Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë për të gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si dhe të gjitha rastet e tjera të keqpërdorimit të pozitës zyrtare, neglizhencës, mospunës, rrezikimit të të drejtave të qytetarëve të Kosovës, apo rrezikimit të interesave të përgjithshme. Identiteti i qytetarëve të cilët raportojnë do të mbetet konfidencial dhe do të ruhet nga ekipi i www.kallxo.com, pa marrë parasysh a i kanë dhënë apo jo këta qytetarë shënimet lidhur me identitetin e tyre

Si të raportojmë? KALLXO ofron mundësinë për të gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si dhe të gjitha rastet e tjera të keqpërdorimit të pozitës zyrtare, neglizhencës, mospunës, rrezikimit të të drejtave të qytetarëve të Kosovës

Kako da prijavimo?KALLXO pruža mogućnost svim građanima Kosova da prijavljuju slučajeve korupcije, organizovanog kriminala, prevare, sukoba interesa, kao i sve druge slučajeve zloupotrebe službenog položaja, nemara, nerada, ugrožavanja prava kosovskih građana, ili ugrožavanja opštih interesa

How to report?kallxo.com provides the possibility for all Kosovo citizens to report cases of corruption, organized crime, fraud, conflicts of interest, and other cases of abuses of official capacity, neglect, inaction, infringement of rights of Kosovo citizens, or infringement of general interests